JaunumiSacensībasSUP

2021. gada SUP sezona tuvojas

By 3. marts, 2021 No Comments

 

Foto: Uldis Laganovskis

Ja viss notiks pēc plāna un/vai netiks ieviesti kaut kādi papildus ierobežojumi sporta sacensību rīkošanai, 2021.gada SUP sezona būs ļoti aktīva un notikumiem bagāta.

Esam šo ziemu un Covid-laiku izmantojuši sakārtojot sacensību formātus, sistēmu, kā arī informācijas pasniegšanas veidu un kanālus.

Komunikācija

Visa informācija tiks publicēta šeit un tikai šī  būs oficiālā federācijas informācija: sacensību kalendārs, nolikumi, rezultāti, reitingi u.c. mājaslapas struktūrā atrodamā informācija.

Ja ir kāds oficiāls jautājums, ieteikums vai piedāvājums federācijai vai arī vienkārši ir nepārvarama vēlēšanās atbalstīt federāciju finansiāli ar ziedojumu, kontaktinformācija atrodama šeit: https://www.surfsup.lv/kontakti/

Īsas informācijas sniegšanai, publicējot saiti uz mājaslapā atrodamo pilno informāciju, tiks izmantota Federācijas Facebook lapa https://www.facebook.com/surfsup.lv, kā arī, lai sasniegtu arī tos, kas neseko Federācijas lapai,  informācija no Facebook lapas tiks pārpublicēta Facebook grupā https://www.facebook.com/groups/SUPsurfing.lv

Sacensības.

Visas SUP sacensības Latvijā notiek vīriešu un sieviešu OPEN (bez vecuma ierobežojuma) grupās. Sacensību rīkotāji pēc saviem ieskatiem var izdalīt atsevišķas vecuma grupas apbalvošanai, bet atsevišķs oficiālais reitings vai kausu izcīņas ieskaites pa vecuma grupām netiks veidotas.

Klases, reitingi un ieskaites.

Sporta klase – 14’ dēļi (gan kompozītmateriālu, gan piepūšamie – bez atsevišķas ieskaites)

Reitinga sacensības  

Rīko LSSF un tās ir ikgadējie Latvijas SUP čempionāti:

Latvijas SUP Sprinta čempionāts

Latvijas SUP Tehniskās distances čempionāts

Latvijas SUP Garās distances čempionāts

Tikai šie trīs čempionāti ir Latvijas SUP Reitinga sacensības un visu šo trīs čempionātu rezultātu kopsumma nosaka, kurš sportists ir Latvijas SUP absolūtais čempions – konkrētās sezonas Reitinga kausa ieguvējs.

**Latvijas SUP Maratona čempionāts, Latvijas SUP One Design čempionāts un Latvijas SUP Dragon čempionāts arī ir oficiālas sacensības, kurās tiek noteikti Latvijas čempioni, bet tās netiek ieskaitītas Reitingā.

Latvijas SUP Kausa ieskaites sacensības

Lai motivētu un stimulētu sportistus sezonas laikā piedalīties citu rīkotāju organizētajās sacensībās, LSSF ir izveidojusi jaunu formātu  – Latvijas SUP Kauss, kurā tiek ieskaitīti rezultāti no konkrētām sezonas laikā (1x mēnesī no maija līdz septembrim) notikušajām sacensībām. Šīm sacensībām kalendārā ir atzīme – LVK.

Lai konkrēto sacensību rezultāts tiktu ieskaitīts reitinga un kausa kopvērtējumā, ieskaites grupā ir jābūt startējušiem vismaz 4 dalībniekiem (licencētiem vai nelicencētiem sportistiem)

 • Latvijas SUP čempionātos un Latvijas SUP Kausa ieskaites sacensībās drīkst piedalīties (t.sk. ieņemt godalgotās vietas) visi interesenti, bet reitingā un kausa kopvērtējumā tiks ieskaitīti tikai Latvijas licencēto sportistu rezultāti

(skat. https://www.surfsup.lv/sportisti/licencsesanas-kartiba/)

 • Respektīvi, ja tu neesi licencēts sportists, bet ieņem, piemēram, 3.vietu Latvijas čempionātā – tu saņem bronzas medaļu, diplomu un visu, kas pienākas šī rezultāta sasniedzējam konkrētajās sacensībās, bet reitingā šis rezultāts netiek ieskaitīts. Licencētā sportista statuss stājas spēkā licences iegādes dienā (arī sacensību dienā līdz startam) un tam nav atpakaļejoša spēka – iepriekšējo sacensību rezultāti, kuros ir startēts bez licences tiek skaitīti kā DNC (nav piedalījies)

Latvijas Sērfošanas un SUP federācija sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem  šogad jau otro gadu rīko Baltijas SUP Sprinta Kausa ieskaiti – pagaidām plānoti 4 ieskaites posmi, bet joprojām ceram, ka beidzot ar kādu posmu pievienosies arī Igaunijas SUP organizatori. Sacensību kalendārā šī kausa izcīņa ir atzīmēta ar BSC.

Sacensību kalendārs šeit: https://www.surfsup.lv/kalendars-full/ vai šeit LSSF-Kalendārs2021

Lielākas pārmaiņas ir tautas SUP sportā. Esam izanalizējuši iepriekšējās sezonas, kā arī reālo situāciju ar inventāru, dalību u.c. faktorus un veikuši kardinālu reformu.

Turpmāk klase sauksies – Amatieru klase un šajā klasē drīkst piedalīties tikai ar piepūšamajiem dēļiem.

 • Amatieru klasei ir 2 apakšklases:
 1. Amatieru sporta klase – drīkst piedalīties ar dēļiem, kas nav garāki 12’6” un nav šaurāki par 30”
 2. Amatieru tautas klase – drīkst piedalīties ar dēļiem, kas nav garāki par 10’9” bez platuma ierobežojuma

Amatieru klasei tiek izdalīts savs sacensību kalendārs, (A 2021), kā arī ieviesta licencēšanas kārtība (https://www.surfsup.lv/sportisti/licencsesanas-kartiba/) dalībai Latvijas SUP Amatieru Kausa izcīņā, kurā tiek ieskaitīti tikai Latvijas licencēto SUP amatieru sasniegtie rezultāti un sezonas kopvērtējumā noteikts šī kausa ieguvējs – gan Amatieru sporta, gan Amatieru tautas klasēs. Latvijas Amatieru Kausa ieskaites sacensības kalendārā tiek atzīmētas ar AMK

Lai rezultāts tiktu ieskaitīts kausa izcīņā, konkrētajās sacensībās ir jābūt nostartējušiem vismaz 4 sportistiem (ar licencēm vai bez) klasē un attiecīgi arī grupā.

> Sacensību kalendārs šeit: https://www.surfsup.lv/kalendars-full/ vai šeit 21-SUP-Amatieru-kalendārs

Latvijas SUP reitinga un Kausa izcīņu ieskaites sistēma

Sākot ar 2021.gada sezonu, tiek ieviesta jauna reitinga un kausu ieskaites punktu sistēma par katrās atsevišķās sacensībās ieņemto vietu.

 1.  40p            11. 12p
 2.  35p            12. 10p
 3.  31p            13. 8p
 4.  27p            14. 7p
 5.  24p            15. 6p
 6.  22p            16. 5p
 7.  20p            17. 4p
 8.  18p            18. 3p
 9.  16p            19. 2p
 10. 14p             20. – …. 1p

Īpašie notikumi

09.-15.08.2021.

ISA FlatWater SUP instruktoru kursi

14.-15.08.2021.

BeActive Beach Games – Lucavsalā

2021.gada novembrī

Sezonas noslēguma balle – Kausu pasniegšana, balvas par īpašiem sasniegumiem, Lielā loterija un SUP kalendāra prezentācija.

 

Tiekamies uz ūdens!

Latvijas Sērfošanas un SUP federācijas valde