JaunumiSacensībasSUP

2019. Latvijas Atklātais SUP čempionāts tehniskajā distancē

By 8. augusts, 2019 No Comments

Bildes šeit: https://www.surfsup.lv/2019-vaidavas-sup-festa-2-diena-latvijas-cempionats-tehniskaja-distance-tautas-un-sporta-klases-04-08/?cat=20

04.08.19. Vaidavas SUP Festa ietvaros notika Latvijas atklātā čempionāta izcīņa Tehniskajā distancē Sporta un Tautas klasēm, kurā piedalījās 66 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Lielbritānijas un Kazahstānas.
Tautas klasei bija jāveic 1.5km ar 7 boju griezieniem, bet Sporta klasei 2 apļi pa 1.5km ar izskriešanu krastā – kopā 3km ar 14 boju griezieniem un 30m pārskrējienu.
Visās distancēs izvērtās ļoti spraigas cīņas par godalgotajām vietām. Tautas klases sieviešu grupā uz starta izgāja 21 dalībniece. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Anastasija Bosiha, kas tikai pavisam nesen sākusi nodarboties ar SUP airēšanu, bet uzrāda atzīstamus rezultātus un pēc uzvaras Tautas klasē izmēģināja spēkus arī Sporta klasē, kurā gan palika uzreiz aiz pjedestāla, ieņemot godpilno 4.vietu! 2.vietu izcīnīja Nataļja Politiko, kas ar SUP nodarbojas jau vairākus gadus. Par 3.vietu izvērtās dramatiska cīņa starp Latvijā dzīvojošo Kazahstānas pārstāvi Gulbakhyt Barinovu un Ivetu Ločmeli. Līdz pašam finišam vadībā bija kazahiete, bet Ivetai cīnījās līdz galam un bija iespēja pašā finišā viņu apsteigt, taču tika pieļauta tehniska kļūda, finišējot bez aira rokās. Līdz ar to 3.vieta Gulbakhyt Barinovai. Iveta bez godalgas tomēr nepalika, jo šajās sacensībās tika noteikti arī Latvijas čempioni Grandmaster  (40+) grupā un šo titulu izcīnīja tieši Iveta Ločmele.
Līdzīgi spraigi norisinājās arī vīriešu grupas starts. Startēja 26 dalībnieki un vissparaigākā cīņa izvērtās tieši par 1.vietu. Visu distanci cīņa notika starp pagājušā gada Vaidavas SUP festa Tautas klases uzvarētāju Ģirtu Bredenfeldu un strauji progresējošo SUP airētāju Aleksi Domu. Finišā pārāks atkal izrādījās Ģirts, izcīnot Latvijas čempiona titulu. 2.vieta Aleksim, bet 3.vieta arī pieredzējušam SUP airētājam Mārtiņam Ansonam. Grandmaster (40+) grupā uzvaru izcīnīja vienīgais Krievijas pārstāvis Vladimir Kodintsev, kurš ir piedalījies daudzās sacensībās visā pasaulē un ļoti augstu novērtēja Vaidavas SUP Festa atmosfēru un sacensību organizāciju.
Tautas klasē šogad tika noteikts Latvijas čempions arī Junior U16 grupā. Šo titulu ieguva Miks Apinis.
Sporta klases sieviešu grupā startēja 5 dalībnieces. Kā tika prognozēts uzvaru izcīnīja vairākkārtēja Latvijas čempione un pēdējo 3 gadu neapstrīdama līdere Jūlija Mihailova, kas nesen arī uzlabojusi sacensību inventāru un tagad startē ar izcilu – 425Pro Outlaw 14’x21″ sporta dēli. Par pārsteigumu parūpējās pirmo reizi Latvijas čempionātā startējošā RedPaddle komandas pārstāve Dace Damberga, kas ar salīdzinoši amatierisku piepūšamo dēli spēja izrādīt nopietnu konkurenci distancē, izcīnot 2.vietu. 3. vietā ar atzīstamu sniegumu arī debitante Liene Karale. Par Grandmaster (40+) grupas uzvarētāju kļuva pieredzējusī Santa Rasa-Daukše, kurai cīnīties par augstu vietu dāmu kopvērtējumā traucēja veselības likstas.
Kā pēdējie šajās sacensībās uz starta līnijas kāpa Sporta klases vīrieši, kas bija pulcējuši 14 dalībniekus. Ņemot vērā, ka šajās sacensībās nepiedalījās Latvijas pārliecinoši labākais SUP airētājs Arvis Iļjins, pirms starta saglabājās intriga, jo vairāki sportisti varēja pretendēt uz uzvaru. Notikumi distancē nelika vilties – ar fantastisku sprinta startu vadībā izrāvās un visu pirmo apli vadībā bija Lietuvas pārstāvis Tomas Varnas. Latvietis Aleksandrs Ballods turējās cieši aiz viņa un sagaidīja savu izdevību, uzsākot otro apli, un  apsteidza no augstā tempa pagurušo lietuvieti. Tā viņš noturēja vadību līdz pat finišam, pelnīti uzvarot un pievienojot šogad izcīnītajam Lietuvas tehniskās distances čempiona titulam arī Latvijas zelta medaļu! Tomas Varnas 2.vietā kopvērtējumā, bet uz Lietuvu aizveda arī Latvijas čempiona titulu Grandmaster (40+) grupā. 3.vietu izcīnīja pieredzējušais Latvijas čempionātu dalībnieks Māris Galenieks.
Arī Sporta klasē šogad tika noteikts Latvijas čempions Junior U16 grupā, kurā pārliecinoši uzvarēja 14 gadus vecais Mārcis Galenieks, kas arī vīru kopvērtējumā ieņēma augsto 5.vietu.
Vaidavas SUP Festa kulminācija bija Latvijas Sērfošanas un SUP federācijas piešķirtās balvas  – Galenieka Galdniecībā izgatavotā ekskluzīvā cēlkoka aira un RedPaddle Co Latvia piešķirtās Galvenās balvas – piepūšamā SUP dēļa Compact 9.6 izloze. Šajā gadā veiksme bija sporta klases airētājiem. Airi laimēja Santa Rasa-Daukše, bet dēlis aizceļoja uz Lietuvu pie Arturas Nersesianas.

Sveicam visus dalībniekus, bet sacensību uzvarētājus un izlozes laimētājus jo īpaši!

Tiekamies Latvijas atklātajā SUP sprinta čempionātā 17.08.19. Rīgā. Mahalo!